Sněhové království
  - Rok 2011
       Fotografie 2011
       Zahraniční účasti
      
   
 
    
    
      
    
   
   
   
 
 
 
 

              Sněhové království  2011 - 13. ročník
         
Pustevny - Beskydy -  12. - 16. ledna 2011

 

Dovolujeme si vás pozvat na 13-tý ročník mezinárodního sochařského symposia pořádaného na Pustevnách. 

Popis: 
Jedná se o v České republice ojedinělou akci. V tomto ročníku chceme prodloužit dobu výstavy ledových soch. Definitivně jsme přešli na akci kombinovanou ze sněhových soch - 4ks, se sochami ledovými - 8ks. Celkový počet vzroste na 12 soch. Díky této změně jsme méně závislí na počasí, protože sochařský led se vyrábí uměle. Návštěvnost v průběhu víkendu očekáváme přibližně 10 tisíc diváků. Sněhové sochy vytvářejí, až čtyřčlenné týmy ze sněhových válců o průměru 3 m, výška 3 m, o objemu 22m3 a hmotnosti 11 tun. Ledové sochy se tvoří z několika ledových bloků o celkové hmotnosti až 700 kg a vytvářejí je dvoučlenné týmy. 
O víkendu bude kromě soch k vidění i program na podiu se soutěžemi pro děti, kterým budou provázet moderátoři regionálního rádia. Návštěvníci si mohou koupit občerstvení u ledového baru, nebo u některého ze stánků.
  
  

Cíl projektu :
Chtěli bychom využít zájmu veřejnosti a zvýšit prestiž sochařského oboru a výtvarného umění vůbec. V tomto ročníku nám jde o vylepšení akce v ledové části, zvětšení počtu zahraničních účastníků. O účast projevili zájem dva týmy z USA, které jsme potkali při naší účasti na podobné akci v Coloradu. Chceme dát praktické zkušenosti sochařům, kteří se poté mohou zúčastnit podobných akcí ve světě – účast českého týmu 3x na mezinárodním šampionátu v Coloradu - USA. Propagovat region Beskydy a Zlínský kraj.

Pozvánka na Sněhové království 2011

Výsledky:
Za 12 ročníků této akce bylo vytvořeno přes 120 soch, na jejichž tvorbě se podílelo více než 100 profesionálních výtvarníků, ( z toho 25 s vysokoškolským vzděláním ), z pěti zemí. Probudili jsme sněhovou tvořivost v celé republice i na Slovensku, a nyní již vznikají sněhové sošky u škol a ve městech. Sochy přišlo v průběhu 12 let shlédnout cca 140.000 návštěvníků. Podle statistiky tuto akci navštěvuje 30% návštěvníků ze Zlínského kraje, 30% z Moravskoslezského kraje, 20% z Olomouckého, 10% z Jihomoravského, a 10% je z ostatních částí republiky a zahraničí. 

12.1. – 16.1. 2011 Pustevny – Beskydy

Pondělí 10.1. - příprava sněhových válců s těžkou technikou (bagr, nákladní auto)
Úterý 11.1. - příprava sněhových válců s těžkou technikou ( bagr, nákladní auto )
Středa 12.1. - příjezd a zahájení práce sochařů na sněhových sochách
Čtvrtek 13.1. - pokračování práce na sněhových sochách, doprava ledových bloků na místo
Pátek 14.1. -
-
zahájení práce na ledových sochách
 stavba zastřešeného podia 
Sobota 15.1. - pokračování práce sochařů 
09:00 příjezd sochařů na místo a zahájení finálních prací 
10:00 zahájení programu Rádia ČAS celý den moderovaný program s hudbou, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební vystoupení, soutěže pro děti, karaoke show losování hlasovacích lístků
16:00  ukončení programu 
Neděle 16.1. - pokračování práce sochařů 
09:00 příjezd sochařů na místo, presentace dokončených soch 
10:00 zahájení programu Rádia ČAS, celý den moderovaný program s hudbou, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební vystoupení, soutěže pro děti, karaoke show
12:00 hodnocení odborné poroty
14:00 vyhlášení vítězů soutěží a hlasování diváků za účasti představitelů Zlínského kraje
16:00 ukončení programu
Odjezd sochařů
  


Sněhové království dosahuje parametry srovnatelné se světovými středisky jako jsou ve Valoire – Francie, Breckenrige Colorado – USA, atd.

Na vaši návštěvu se těší 
Za občanské sdružení Art centrum DAGI 
Miroslav a Dagmar Hrabalovi