Sněhové království
  - Rok 2012
        Pozvánka na akci
        Soutěž škol
        Záštita hejtmana kraje
       Fotografie 2012
 
    
    
      
    
   
   
   
 
 
 
 

Sněhové království  2012 - 14. ročník - Soutěž škol
Pustevny - Beskydy -  21. ledna 2012

 
  Dovolujeme si vás pozvat do nové soutěže škol ve 14. ročníku mezinárodního sochařského symposia pořádaného na Pustevnách.

Popis:
Jedná se o ojedinělou akci v České republice. V tomto ročníku chceme prodloužit dobu výstavy ledových soch a a přidat část tvořenou školními týmy ze ZŠ a ZUŠ.
 


Pravidla:
- v průběhu měsíce listopadu a prosince 2011 se mohou přihlašovat školní týmy do soutěže. V první fázi musí poslat návrh na sněhovou sochu, (v elektronické nebo papírové podobě, na kontakty uvedené níže). Konečný termín doručení je 5.1.2012
- za každou školu smí být přihlášeno max. 5 návrhů
- tým smí tvořit max. 10 dětí ve věku 5-9 třída, plus dva dospělí. Dospělí nesmí fyzicky pracovat na soše ( dotýkat se )
- k dispozici budou mít sněhový kubus rozměru š120 x hl.80 x v170cm. Na sochu není možné přidávat nový sníh ( musí být použit jen materiál z původního kubusu)
- smí být použity jakékoliv nástroje bez pohonu (elektrický, benzínový, plynový atd.). Sníh je možné barvit, přírodními ekologickými barvivy
- ze zaslaných návrhů vybere porota celkem 6 návrhů soch
- vybrané týmy budou první týden v lednu 2012 osloveny a po potvrzení jejich účasti budou veřejně vyhlášeny při hlavní akci v sobotu 14.ledna na Pustevnách, a v tisku mediálních partnerů
- finálová tvorba proběhne v sobotu 21.ledna 2012 na Pustevnách, kde bude každému týmu přidělen sněhový kvádr a od 10:00 do 14:00 mohou tvořit
- vyhlášení vítězů proběhne v sobotu v 15:00 h

Budou vyhlašováni vítězové ve třech kategoriích:
- divácké hlasovaní, odborná porota, a týmy vyberou nejlepší sochu mezi sebou . Vítězové dostanou diplom a budou zveřejněni na oficiálních stránkách pořadatele. V průběhu soutěže budou zástupci škol na pódiu představovat své sochy a své školy v rámci doprovodného programu rádia ČAS.

Pozn.:
Soutěž proběhne za každého počasí, v případě potřeby bude sníh uměle podchlazen.


Návrhy na sochy budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách pořadatele věnovaných Sněhovému království 2012.

Doporučené nástroje:
Zahradnické lopatky, motyčky, různé špachtle, polévkové lžíce, hrábě, škrabky, hladítka, řetízek 3m pro dlouhé řezy, apod.
 
 

Na vaši návštěvu se těší 
Za občanské sdružení Art centrum DAGI:

Art centrum DAGI o.s.
Mgr.A. Dagmar Hrabalová – umělecká ředitelka
5. května 1551
756 61 Rožnov p.R.
m.: 725 667 089

dagi@dagi.cz